DMN2005DLP4K-7
DigiKey Part Number
DMN2005DLP4KDITR-ND - Tape & Reel (TR)
DMN2005DLP4KDICT-ND - Cut Tape (CT)
DMN2005DLP4KDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMN2005DLP4K-7
Description
MOSFET 2N-CH 20V 0.3A 6DFN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mosfet Array 20V 300mA 400mW Surface Mount X2-DFN1310-6 (Type B)
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.5Ohm @ 10mA, 4V
Manufacturer
Diodes Incorporated
Vgs(th) (Max) @ Id
900mV @ 100µA
Digi-Reel®
Power - Max
400mW
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
2 N-Channel (Dual)
Package / Case
6-XFDFN Exposed Pad
Drain to Source Voltage (Vdss)
20V
Supplier Device Package
X2-DFN1310-6 (Type B)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
300mA