DFLT28AQ-7
DigiKey Part Number
31-DFLT28AQ-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFLT28AQ-7
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC PWRDI 123
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 4.96A Ipp Tvs Diode Surface Mount PowerDI™ 123
Category
Power - Peak Pulse
225W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Package / Case
POWERDI®123
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.96A