DFLT28A-7
DigiKey Part Number
31-DFLT28A-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-DFLT28A-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-DFLT28A-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFLT28A-7
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC PWRDI 123
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 4.96A Ipp Tvs Diode Surface Mount PowerDI™ 123
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.96A
Mfr
Power - Peak Pulse
225W
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Package / Case
POWERDI®123
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V