DESD34VS2SOQ-7
DigiKey Part Number
31-DESD34VS2SOQ-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DESD34VS2SOQ-7
Description
TVS DIODE 34VWM 57VC SOT233
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
57V Clamp 7A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3
Category
Power - Peak Pulse
350W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
CAN
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
2
Grade
Automotive
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
34V (Max)
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Breakdown (Min)
36V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
57V
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7A (8/20µs)