DDZ9V1BQ-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DDZ9V1BQ-7 |
Description | DIODE ZENER 9.1V 470MW SOD123 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 9.1 V 470 mW ±2.5% Surface Mount SOD-123 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Mfr | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±2.5% | Package / Case |
Power - Max 470 mW | Supplier Device Package SOD-123 |
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms | Base Product Number |
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7 V |