D24V0LA1B2LPQ-7B
DigiKey Part Number
31-D24V0LA1B2LPQ-7BTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-D24V0LA1B2LPQ-7BCT-ND - Cut Tape (CT)
31-D24V0LA1B2LPQ-7BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D24V0LA1B2LPQ-7B
Description
TVS DIODE 24VWM 46V X1DFN10062
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
46V Clamp 5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount X1-DFN1006-2
Category
Power - Peak Pulse
230W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
15.6pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
25V
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
46V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)