D22V0H1U2LP1610-7
DigiKey Part Number
D22V0H1U2LP1610-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
D22V0H1U2LP1610-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
D22V0H1U2LP1610-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D22V0H1U2LP1610-7
Description
TVS DIODE 22VWM 37V UDFN16102
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37V Clamp 28A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount U-DFN1610-2 (Type B)
Category
Power - Peak Pulse
1000W (1kW)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
200pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V (Max)
Package / Case
0603 (1610 Metric)
Voltage - Breakdown (Min)
23.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
37V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28A (8/20µs)