D12V0M1U2S9-7
DigiKey Part Number
D12V0M1U2S9-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
D12V0M1U2S9-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
D12V0M1U2S9-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D12V0M1U2S9-7
Description
TVS DIODE 12VWM 25VC SOD923
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25V Clamp 4A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-923
Category
Power - Peak Pulse
100W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
20pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V (Max)
Package / Case
SOD-923
Voltage - Breakdown (Min)
13V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4A (8/20µs)