BZX84B9V1-7-F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Diotec Semiconductor
In Stock: 2 060
Datasheet
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode 9.1 V 300 mW ±2% Surface Mount SOT-23-3
BZX84B9V1-7-F
DigiKey Part Number
31-BZX84B9V1-7-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-BZX84B9V1-7-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-BZX84B9V1-7-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84B9V1-7-F
Description
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23
Detailed Description
EDA/CAD Models
BZX84B9V1-7-F Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±2%
Package / Case
Power - Max
300 mW
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 6 V