BZT52C4V7S-7-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZT52C4V7S-7-F |
Description | DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 4.7 V 200 mW ±6% Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BZT52C4V7S-7-F Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±6% | Supplier Device Package SOD-323 |
Power - Max 200 mW | Base Product Number |
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms |