BZT52C16S-7-F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 3 416
Datasheet
Direct
onsemi
In Stock: 759
Datasheet
Similar
Comchip Technology
In Stock: 0
Similar
Comchip Technology
Diotec Semiconductor
Zener Diode 16 V 200 mW ±6% Surface Mount SOD-323