BZT52C15-7-F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 27 341
Datasheet
Direct
Comchip Technology
Similar
Panjit International Inc.
Microchip Technology
Microchip Technology
Comchip Technology
onsemi
onsemi
In Stock: 430
Zener Diode 15 V 500 mW ±6% Surface Mount SOD-123