AZ23C47-7-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AZ23C47-7-F |
Description | DIODE ZENER ARRAY 47V SOT-23-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 47 V 300 mW ±5% SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Max 300 mW |
Manufacturer Diodes Incorporated | Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Configuration 1 Pair Common Anode | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V | Supplier Device Package SOT-23-3 |
Tolerance ±5% | Base Product Number |