AZ23C15-7-F
DigiKey Part Number
AZ23C15-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
AZ23C15-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
AZ23C15-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AZ23C15-7-F
Description
DIODE ZENER ARRAY 15V SOT-23-3
Detailed Description
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 15 V 300 mW ±5% SOT-23-3
Category
Power - Max
300 mW
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
15 V
Tolerance
±5%