AZ23C13-7-F
DigiKey Part Number
31-AZ23C13-7-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-AZ23C13-7-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-AZ23C13-7-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AZ23C13-7-F
Description
DIODE ZENER ARRAY 13V SOT-23-3
Detailed Description
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 13 V 300 mW ±5% SOT-23-3
Category
Power - Max
300 mW
Impedance (Max) (Zzt)
25 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
13 V
Tolerance
±5%