AP7368D-25RS4-7
DigiKey Part Number
31-AP7368D-25RS4-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-AP7368D-25RS4-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-AP7368D-25RS4-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7368D-25RS4-7
Description
LDO CMOS HICURR X1-DFN1612-8 T&R
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
- LDO, Cameras, Wireless Devices Voltage Regulator IC 1 Output X1-DFN1612-8 (Type B)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AP7368D-25RS4-7 Models
Category
Voltage - Output
2.5V
Manufacturer
Diodes Incorporated
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
8-XFDFN Exposed Pad
Applications
LDO, Cameras, Wireless Devices
Supplier Device Package
X1-DFN1612-8 (Type B)
Voltage - Input
1.7V ~ 5.5V