AP7347EQ-33FGECW-13A
DigiKey Part Number
31-AP7347EQ-33FGECW-13ATR-ND - Tape & Reel (TR)
31-AP7347EQ-33FGECW-13ACT-ND - Cut Tape (CT)
31-AP7347EQ-33FGECW-13ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7347EQ-33FGECW-13A
Description
LDO LOW VOLTAGE STANDARD V-DFN30
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 500mA V-DFN3030-8/SWP (Type UX)
Category
Current - Output
Mfr
Current - Quiescent (Iq)
140 µA
Series
PSRR
75dB (1kHz)
Control Features
Enable, Power Good
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Mounting Type
Surface Mount, Wettable Flank
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Package / Case
8-VDFN Exposed Pad
Voltage Dropout (Max)
0.32V @ 500mA