3.0SMCJ78A-13
DigiKey Part Number
31-3.0SMCJ78A-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3.0SMCJ78A-13
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC
Detailed Description
126V Clamp 23.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V