VFD25AMS23ANSAA
DigiKey Part Number
2039-VFD25AMS23ANSAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VFD25AMS23ANSAA
Description
VFD-MS300, 7.5HP 5.5KW 230V 25A
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Variable Frequency Drive 25A 5500 W Chassis Mount
Category
Current - Output
25A
Manufacturer
Delta Electronics/Industrial Automation
Wattage - Load
5500 W
Series
Voltage - Supply
230VAC
Packaging
Box
Interface
USB, RS-485
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C