BR400W040
DigiKey Part Number
BR400W040-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR400W040
Description
RESISTOR 400W 40 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Braking Resistor 40Ohm, 400W
Category
Accessory Type
Braking Resistor
Manufacturer
Delta Electronics/Industrial Automation
Specifications
40Ohm, 400W