BR300W250
DigiKey Part Number
BR300W250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR300W250
Description
RESISTOR 300W 250 OHM
Detailed Description
Braking Resistor 250Ohm, 300W
Delta Electronics/Industrial Automation
For Use With/Related Products
CFP2000 Series
Packaging
Box
Specifications
250Ohm, 300W