BR300W070
DigiKey Part Number
BR300W070-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR300W070
Description
RESISTOR 300W 70 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Braking Resistor 70Ohm, 300W
Category
Accessory Type
Braking Resistor
Manufacturer
Delta Electronics/Industrial Automation
Specifications
70Ohm, 300W