CWR-280-15-0000
CWR-280-15-0000
CWR-280-15-0000
DigiKey Part Number
CMM15G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR-280-15-0000
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS IDC
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Male Pins Connector
Category
Termination
IDC, Ribbon Cable
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Series
Contact Finish
Gold
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Part Status
Obsolete
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Style
Current Rating (Amps)
1A