CWR-227-50-0000
CWR-227-50-0000
CWR-227-50-0000
DigiKey Part Number
CKC50G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR-227-50-0000
Description
CONN RCPT 50POS IDC GOLD
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Features
Feed Through, Polarizing Key
Number of Positions
50
Pitch
0.100" (2.54mm)