CWR-227-34-0000
DigiKey Part Number
CKC34G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR-227-34-0000
Description
CONN RCPT 34POS IDC GOLD
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Features
Feed Through, Polarizing Key
Contact Finish
Gold
Contact Type
Female Socket
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Number of Positions
34
Pitch
0.100" (2.54mm)