CWR-220-40-0000
DigiKey Part Number
CSC40G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR-220-40-0000
Description
CONN RCPT 40POS IDC GOLD
Customer Reference
Detailed Description
40 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Features
Feed Through
Number of Positions
40
Pitch
0.100" (2.54mm)