CWR-217-34-0203
DigiKey Part Number
CKR34S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR-217-34-0203
Description
CONN RCPT 34POS IDC TIN
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin
Category
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Features
Feed Through, Polarizing Key, Strain Relief
Contact Finish
Tin
Number of Positions
34
Pitch
0.100" (2.54mm)