CWR-217-16-0203
CWR-217-16-0203
CWR-217-16-0203
DigiKey Part Number
CKR16S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR-217-16-0203
Description
CONN RCPT 16POS IDC TIN
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin
Category
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Features
Feed Through, Polarizing Key, Strain Relief
Contact Finish
Tin
Number of Positions
16
Pitch
0.100" (2.54mm)