CWR-210-50-0203
DigiKey Part Number
CSR50S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR-210-50-0203
Description
CONN RCPT 50POS IDC TIN
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin
Category
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Features
Feed Through, Strain Relief
Contact Finish
Tin
Number of Positions
50
Pitch
0.100" (2.54mm)