T38230160 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for T38230160 is not available
T38230160
DigiKey Part Number
364-T38230160-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T38230160
Description
CONN BARRIER STRP 16CIRC 0.375"
Detailed Description
16 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector Screws
Bottom Termination
Quick Connect (0.110"), Insulated
Number of Circuits
16
Number of Wire Entries
16
Pitch
0.375" (9.53mm)
Operating Temperature
105°C
Current Rating (Amps)
20A
Voltage Rating
300V