T38230130 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for T38230130 is not available
T38230130
DigiKey Part Number
364-T38230130-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T38230130
Description
CONN BARRIER STRP 13CIRC 0.375"
Detailed Description
13 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector Screws
Bottom Termination
Quick Connect (0.110"), Insulated
Number of Circuits
13
Number of Wire Entries
13
Pitch
0.375" (9.53mm)
Operating Temperature
105°C
Current Rating (Amps)
20A
Voltage Rating
300V