T38230080 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for T38230080 is not available
T38230080
DigiKey Part Number
364-T38230080-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T38230080
Description
CONN BARRIER STRIP 8CIRC 0.375"
Detailed Description
8 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector Screws
Bottom Termination
Quick Connect (0.110"), Insulated
Number of Circuits
8
Number of Wire Entries
8
Pitch
0.375" (9.53mm)
Operating Temperature
105°C
Current Rating (Amps)
20A
Voltage Rating
300V