768163393GP is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
768163393GP
DigiKey Part Number
768163393GP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
768163393GP
Description
RES ARRAY 8 RES 39K OHM 16SOIC
Detailed Description
Category
Number of Pins
16
Power Per Element
200mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Resistance (Ohms)
39k
Size / Dimension
0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)