752181472GPTR7
DigiKey Part Number
752181472GPTR7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
752181472GPTR7
Description
RES ARRAY 16 RES 4.7K OHM 18DRT
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7k Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 16 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 18-DRT
Category
Number of Pins
18
Manufacturer
CTS Resistor Products
Power Per Element
80mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Bussed
Package / Case
18-DRT
Resistance (Ohms)
4.7k
Size / Dimension
0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.100" (2.53mm)