741X083272JP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 132 879
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
2.7k Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
741X083272JP
DigiKey Part Number
741X083272JP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
741X083272JP
Description
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 0804
Detailed Description
EDA/CAD Models
741X083272JP Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
2.7k
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Number of Pins
8
Base Product Number
Power Per Element
63mW