SA532081F35HDT
DigiKey Part Number
110-SA532081F35HDTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA532081F35HDT
Description
CRYSTAL 8.1920MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.192 MHz ±30ppm Crystal 18pF 100 Ohms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
8.192 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Load Capacitance
18pF