MXO45T-2C-7M372800 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
7.3728 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 5V Enable/Disable 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
MXO45T-2C-7M372800
DigiKey Part Number
110-MXO45T-2C-7M372800-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXO45T-2C-7M372800
Description
XTAL OSC XO 7.3728MHZ HCMOS TH
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tray
Current - Supply (Max)
26mA
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Type
Size / Dimension
0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.240" (6.09mm)