MXO45HS-3C-1M843200
DigiKey Part Number
110-MXO45HS-3C-1M843200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXO45HS-3C-1M843200
Description
XTAL OSC XO 1.8432MHZ HCMOS TH
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.8432 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 5V 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
26mA
Package / Case
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Type
Size / Dimension
0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)