MXO45-3C-25M175000
DigiKey Part Number
110-MXO45-3C-25M175000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXO45-3C-25M175000
Description
XTAL OSC XO 25.1750MHZ HCMOS TTL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25.175 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 5V 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
40mA
Package / Case
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Type
Size / Dimension
0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)