CR4510-500
DigiKey Part Number
582-1184-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR4510-500
Description
TRANSDUCER VOLTAGE 24VDC
Detailed Description
True RMS AC Voltage Transducer 0 ~ 500VAC Input 0 ~ 5VDC Output 24VDC DIN Rail
Category
Isolation
2500VDC
Accuracy
0.5%
Packaging
Box
Voltage - Supply
24VDC
Input Range
0 ~ 500VAC
Operating Temperature
0°C ~ 60°C
Output
0 ~ 5VDC