MC22FF152J-TF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MC22FF152J-TF |
Description | CAP MICA 1500PF 5% 1KV 2220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1500 pF Mica Capacitor 1 kV 2220 (5750 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Dielectric Material Mica |
Manufacturer Cornell Dubilier Knowles | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2220 (5750 Metric) |
Part Status Active | Features RF, High Q, Low Loss |
Capacitance 1500 pF | Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
Tolerance ±5% | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |
Voltage - Rated 1 kV |