MC18FD331J-TF
DigiKey Part Number
338-MC18FD331J-TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
338-MC18FD331J-TFCT-ND - Cut Tape (CT)
338-MC18FD331J-TFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC18FD331J-TF
Description
CAP MICA 330PF 5% 500V 1812
Detailed Description
330 pF Mica Capacitor 500 V 1812 (4532 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
330 pF
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
500 V