185822J100RAB-F
DigiKey Part Number
338-185822J100RAB-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
338-185822J100RAB-FCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
185822J100RAB-F
Description
CAP FILM 8200PF 5% 100VDC RADIAL
Detailed Description
8200 pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
EDA/CAD Models
185822J100RAB-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
63V
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
100V