185104J63RAA-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 185104J63RAA-F |
Description | CAP FILM 0.1UF 5% 63VDC RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 30 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF Film Capacitor 63V Polyester, Metallized Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 185104J63RAA-F Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Mounting Type Through Hole |
Series | Package / Case |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Size / Dimension 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm) |
Capacitance | Termination PC Pins |
Tolerance ±5% | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |
Voltage Rating - DC 63V | Applications General Purpose |