185104J63RAA-F
DigiKey Part Number
338-4263-2-ND - Tape & Reel (TR)
338-4263-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
185104J63RAA-F
Description
CAP FILM 0.1UF 5% 63VDC RADIAL
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 63V Polyester, Metallized Radial
EDA/CAD Models
185104J63RAA-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
63V