184223K250RAA-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 858
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Upgrade
Similar
Similar
TDK
TDK
0.022 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Radial
184223K250RAA-F
DigiKey Part Number
184223K250RAA-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
184223K250RAA-F
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 250VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
184223K250RAA-F Models
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Size / Dimension
0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Tolerance
±10%
Termination
PC Pins
Voltage Rating - AC
160V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
250V