184102K630RAB-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
1000 pF Film Capacitor 220V 630V Polyester, Metallized Radial
184102K630RAB-F
DigiKey Part Number
184102K630RAB-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
184102K630RAB-F
Description
CAP FILM 1000PF 10% 630VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
184102K630RAB-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
220V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
630V