15382-10SG-326
DigiKey Part Number
SC1201-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15382-10SG-326
Description
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.260" ~ 0.300" (6.60mm ~ 7.62mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C