Image for 15380-10SG-321 is not available
15380-10SG-321
DigiKey Part Number
15380-10SG-321-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15380-10SG-321
Description
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
15380-10SG-321 Models
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.210" ~ 0.250" (5.33mm ~ 6.35mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C