XK372-050.0M
DigiKey Part Number
222-XK372-050.0MTR-ND - Tape & Reel (TR)
222-XK372-050.0MCT-ND - Cut Tape (CT)
222-XK372-050.0MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XK372-050.0M
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
10mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)